PPJK pod patronatem Prezydenta Olsztyna

 

         Po kilkuletniej przerwie do stolicy Warmii i Mazur powróciły regaty z cyklu Pucharu Polski jachtów Kabinowych. Olsztyńska publiczność miała okazję podziwiać zmagania żeglarzy w sześciu klasach: T1, T2, T3, TR, Omega standard oraz niezwykle dostojnej klasie DZ. Niestety, mimo wcześniejszych deklaracji, nie pojawiły się załogi klasy Żagle 500. W sumie w regatach wystartowało 30 załóg.

          Malowniczo położone jezioro Ukiel, nie po raz pierwszy okazało się idealnym akwenem do przeprowadzania i obserwacji zawodów żeglarskich na najwyższym poziomie. Podobnie jak tydzień temu, kiedy to w Olsztynie odbyły się regaty z cyklu Olimpic Cup klasy 49 er, pogoda nie pozwoliła zawodnikom nudzić się na wodzie. Warunki wiatrowe, szczególnie pierwszego dnia imprezy, dostarczyły wszystkim miłośnikom prędkości wiele emocji.

 W sobotę odbyło się 5 wyścigów na dwóch trasach. Klasy T1, T2, T3, TR oraz Omega standard ścigały się po głównym akwenie, doskonale widocznym z mola przy plaży miejskiej. Sędzia główny (Jarosław Bazylko) postanowił wykorzystać ciekawe ukształtowanie jeziora Ukiel i trasę klasy DZ poprowadził przez wąski przesmyk, na którym nie trudno stanąć na mieliźnie (co przytrafiło się niektórym załogom). Po czwartym wyścigu, ze względu na zagrożenie burzowe przerwano regaty, jednak na szczęście warunki pogodowe poprawiły się pozwalając rozegrać także piąty wyścig.

 Po południu oraz wieczorem po wodach jeziora Ukiel niosły się żeglarskie nuty, za sprawą koncertów uświetniających regaty, znanych szantowych zespołów. Wystąpili między innymi Mechanicy oraz Wodny patrol.

 Niedzielna pogoda okazała się nieco łaskawsza, jednak wiatr mimo iż nieco słabszy niż w sobotę nie zawiódł zawodników. Tego dnia trasa wszystkich klas została poprowadzona przez przesmyk, co pozwoliło także zawodnikom jachtów kabinowych poznać część jeziora niewidoczną z głównego akwenu. Wyścigi szósty oraz siódmy przeprowadzone w piękne słoneczne przedpołudnie były ostatnimi w tegorocznej edycji Olsztyńskich eliminacji do Finału Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

 Po południu odbyło się wręczenie nagród, dekoracja zwycięzców oraz uroczyste zakończenie regat. Imprezę można uznać za bardzo udaną, dlatego też mamy nadzieję, że cykl na stałe zagości w Olsztyńskim kalendarzu imprez sportowych.

I tutaj wspólnie z firmą RAIFFESEN LEASING zbieraliśmy opinie zawodników o produktów finansowych dedykowanych dla rynku jactowego.

 Dziękujemy sędziom oraz zawodnikom za przybycie i już dziś serdecznie zapraszamy za rok!


Załączniki

wyniki.xls