VII Regaty BOATSHOW CUP 15 – 17 lipca 2011 w Giżycku zakończone.

Kolejny raz potwierdziło się, że Niegocin jest znakomitym akwenem do realizacji dużych imprez regatowych. Rekordowa ilość 92 załóg w różnych klasach, na dwóch odrębnych trasach, budziła zachwyt oglądających z brzegu i z wody.

Prestiż imprezy zdecydowanie wzrósł dzięki obecności załóg z Rosji, Łotwy, Estonii oraz Ukrainy. Wpłynęło to również korzystnie na bezpośrednią rywalizację.
W tym roku regaty rozpoczęły się już w piątek kiedy do boju ruszyła klasa MICRO. Pierwsze biegi przekonały nas, że mimo kapryśnej pogody i pełnej róży wiatrów walka będzie do końca o każdy centymetr i jak najlepszą lokatę.

W sobotę dzięki sprzyjającym wiatrom i sędziom ustawiającym trasy, turyści licznie gromadzący się na giżyckim „molo” mogli obserwować jak zawodnicy w pełnym wietrze na wybranych spinakerach, pędzili wprost na nich.

W tym czasie Prezydent RP Bronisław Komorowski otwierał „Eco Marinę” zerkając na zmagania zawodników.

Niedziela była już słoneczna i spokojna. Dokończono zaplanowane wyścigi i zgodnie z planem o godz. 15.00 zakończono regaty wręczając puchary i losując sporą ilość ciekawych nagród.

W ramach BOATSHOW CUP – Puchar Polski Jachtów Kabinowych rozegrano:

  1. Mistrzostwa Polski Klasy MICRO w których wystartowały 22 jednostki, w tym 6 załóg rosyjskich, 2 załogi łotewskie i jedna załoga z Estonii.
  2. Eliminacje Pucharu Polski Klasy OMEGA w których wystartowało 37 załóg.
  3. Pozostałe klasy w których wystartowały 33 załogi w Klasach T1, T2, T3, Żagle 500, Tango, Sympathy 600, Skippi 650 z jedną załogą z Ukrainy.

W tym roku poza PPJK wystartowała również Klasa Producentów w której prym wiodły jachty: Maxus 24 ze sternikiem Piotrem Lewandowskim, jacht Bingo 930 z Marianem Bełbotem za sterem oraz jacht Focus 800 Yacht Yard ze sternikiem Mariuszem Sobusiakiem.

Współpracując z firmą RAIFFEISEN LEASING zbieraliśmy interesujące dane o rynku.

Regaty BOATSHOW CUP można uznać za bardzo udane, choć warunki pogodowe były zmienne. Bardzo cieszy poziom regat i frekwencja.

Serdecznie podziękowania dla zawodników, sędziów i zabezpieczenia.

Zobacz zdjęcia!

Do zobaczenia na Targach BOATSHOW w Poznaniu w dniach 18 – 20 listopada 2011

ZAPRASZAMY


Załączniki

Wyniki – T1, T2, T3
Wyniki – klasa MICRO
Wyniki – klasa OMEGA
Wyniki – pozostałe klasy