Toyota Hybrid Płock CUP 2020 – relacja

W weekend 4-5 lipca 2020 r. Zarząd Oddziału Żeglarsko-Motorowodnego PTTK „Morka” z Płockim Okręgowym Związkiem Żeglarskim zorganizował regaty z cyklu „Puchar Polski Jachtów Kabinowych TOYOTA HYBRID CUP”.  Impreza okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym – wzięło w niej udział 34 załogi z Płocka i okolic, ale również z dalszych rejonów Polski.

Na zawody uczestnicy stawili się już w piątek 3 lipca. Tego dnia miały miejsce zapisy do regat i pomiary jachtów, a wieczorem był czas na relaks przed startem. Na terenie klubu odbyła się zabawa przy muzyce szantowej, podczas której można było delektować się smakołykami z grilla.

Kolejny dzień, sobota 4 lipca, to czas wielkich zmagań sportowych. O godzinie 10.00 nastąpiło wielkie otwarcie regat, chwilę później była odprawa sterników, a punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęły się mistrzostwa. Zawodnikom sprzyjała słoneczna pogoda i delikatny wiatr, dzięki czemu rywalizacja była iście wyrównana. Po zmaganiach i dużych emocjach, o godzinie 17.00 przyszedł czas na obiadokolację i zabawę przy muzyce szantowej oraz grillowaniu. Tego dnia pamiętaliśmy także o Zosi Paczwie, na rzecz której zorganizowaliśmy zbiórkę do puszek oraz licytację pod hasłem „Żegluj z Zosią”. Jesteśmy wdzięczni za hojność i wszystkie datki, które udało się zebrać, aby wesprzeć małą Zosię w walce z chorobą. Podsumowując cały dzień, śmiało można powiedzieć, że sobota upłynęła uczestnikom i widzom zawodów w doskonałych, a wieczorem wręcz szampańskich nastrojach. Było wesoło, gwarnie i prawdziwie po żeglarsku.

 

Ostatniego dnia, w niedzielę 5 czerwca, odbył się kolejny start wyścigów, również pełen wrażeń i emocji, ponieważ walka pomiędzy załogami o najlepsze miejsca trwała do samego końca. Kiedy wszystko było już wiadomo, o godzinie 15.00 miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród oraz oficjalne zakończenie regat.

Zwycięscy w poszczególnych klasach:

 

T1 Adam Krzyżykowski

T2 Piotr Matwiejczuk

T3 Michał Brzozowski

Open Jakub Gajewski

 

W imieniu Zarządu Oddziału Żeglarsko-Motorowodnego PTTK Morka i Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego chcielibyśmy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom i gościom za udział w zawodach. Szczególnie mocno chcielibyśmy podziękować również sponsorowi, ASO Toyota G&A Kompińscy, za pomoc w organizacji regat, nagrody i dostarczony katering, oraz wszystkim kolegom zaangażowanym w organizację imprezy. Wyjątkowe podziękowania kierujemy także dla naszych darczyńców oraz dla płockiego WOPR-u oraz Policji za zapewnienie bezpieczeństwa na wodzie.

 

Poniżej link do zdjęć z regat.

https://www.morka-plock.pl/galeria/index.php?/category/107

https://www.morka-plock.pl/galeria/index.php?/category/108

 

Gazda Wiesław

 

wyniki Toyota Hybrid CUP Płock OPEN

wyniki Toyota Hybrid CUP Płock T1

wyniki Toyota Hybrid CUP Płock T2

wyniki Toyota Hybrid CUP Płock T3