Puchar Prezydenta Olsztyna – relacja

Olsztyn przywitał załogantów upalną pogodą ale jednocześnie dość niespotykanym w miarę stałym kierunkiem wiatru o prędkości 2 – 3 w skali Beauforta.

Organizatorami regat w Olsztynie były: Miasto Olsztyn, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Centrum rekreacji i sportu UKIEL oraz SKYSAIL.

Regaty odbywałaby się w dnia 7 – 9 sierpnia na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Biuro regat oraz cała baza mieściła się po raz pierwszy w nowo wybudowanej całorocznej bazie –  Centrum Rekreacji i Sportu Ukiel.

Piątkowy dzień to pierwsze rejestracje jachtów i wieczorna impreza przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu Grzegorza Matijcio.

Sobota stała się pracowitym dniem zarówno dla organizatorów, sędziów i jak i uczestników.

O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie regat w w którym udział wzięły władze miasta w osobie zastępcy Prezydenta  Miasta Jarosława Słomy, który dokonał otwarcia regat oraz Dyrektora OSiR Jerzy Litwiński, Kierownik CRS UKIEL – Tomasz Kalinowski oraz Piotr Wroński przedstawiciel firmy SKYSAIL.

Trasa została rozstawiona pod czujnym okiem Sędziego Głównego Jarosława Bazylki.

W regatach wystartowało 33 załogi w pięciu klasach: T1,T2,T3, Omega Standard oraz DZ. Uczestnicy regat w licznie ponad 120 osób ścigali się w siedmiu wyścigach ( 5 odbyło się w sobotę, 2 w niedzielę), trasa rozstawiona była na pierwszym akwenie.

W klasie T 1 wystartowało 6 załóg, w T 2  – 7 załóg, T 3 – 9 załóg, omega standard – 10 załóg i w klasie DZ – 2 załogi.

W Sobotę po 5 wyścigach uczestnicy mieli możliwość zintegrowania się w rytmach lat 60 – 90 czyli dla każdego coś miłego.

W niedzielę o zaś oficjalne wyniki zostały ogłoszone o godz. 15.00 ma główce molo CRS UKIEL. Wręczono tam puchary i medale dla najlepszych w poszczególnych klasach oraz rozlosowano nagrody, w tym Nagrodę główną ufundowaną przez firmę AQUA – SPORT  J

Olsztyńskie regaty były 9 edycja eliminacji w ramach PPJK, życzymy pomyślnych na pozostałych 3 eliminacjach


Załączniki

Wyniki_Olsztyn_2.xls