MMPJK – relacja i wyniki

Przy ładnej pogodzie, w gościnnym Giżycku w dniach 19-21.08.2016r na jeziorze Niegocin odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych.Organizatorem już po raz czwarty był sprawdzony duet Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał” i Ekomarina Giżycko.

W regatach wystartowało 137 zawodników na 41 jachtach w pięciu klasach T1,T2,T3,Tango i Symphaty 600. W sumie podczas trzech dni regat rozegrano planowane 9 wyścigów, które pozwoiły wyłonić mistrzów Polski oraz zwycięzców w klasach turystycznych.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

T1- 6 jachtów- zwyciężył: Andrzej Rygielski , załoga : Wojciech BrzoskaThumbnail image

T2- 8 jachtów- zwyciężył: Wiktor Plitko, załoga: Piotr Lewandowski, Paweł Ejsmont

T3- 10 jachtów – zwyciężył: Arkadiusz Sendlewski, załoga:Cezary Brędowski,Grzegorz Waszkiewicz, Mariusz Zawłocki

Tango -11 jachtów – zwyciężył: Radomił Maciak, załoga:Michał Klonowski, Filip Szpakowski, Bartek Beczyński, Michał Talecki

Symphaty 600 – 6 jachtów- zwyciężył: Łukasz Dakszewicz, załoga: Błażej Bednarczyk, Marcin Kwaśniak

 

W sobotę 20.08 pierwszy wyścig był też sklasyfikowany jako III Memoriał Jacka Orlińskiego. Nagrodą były okolicznościowe statuetki ufundowane przez Michała Orlińskiego, a w jego imieniu wręczył je Jarek Bazylko. Wyniki memoriału:

T1- Piotr Malicki

T2- Wiktor Plitko

T3- Michał Brzozowski

Tango- Mariusz Sternicki

Symphaty 600 – jako była klasa Jacka Orlińskiego została nagrodzona za pierwsze trzy miejsca:

I – Łukasz Dakszewicz

II- Maciej Jodzis

III- Krzysztof Kotecki

Regaty przebiegły w sportowej atmosferze, przy niewielkiej ilości protestów. Skład komisji sędziowskiej:

Andrzej Nowicki – SG, Adriana Konarzewska z-ca SG, P.Żelazny i S.Rosa –sekretarz/stażysta, Wojciech Caban i Jarosław Bazylko – członkowie KS.

Zespół protestowy: Wojciech Caban/Andrzej Nowicki – przewodniczący, Adriana Konarzewska i Jarosław Bazylko – członkowie ZP.

Mierniczy:Jarosław Bazylko/Wojciech Caban

Podczas trzech dni regat, warunki wietrzne można nazwać jako umiarkowawane, ale przy ładnej słonecznej pogodzie.

W pierwszym dniu wiało najsłabiej i udało sie przeprowadzić tylko jeden wyścig dla klas mistrzowskich i dwa dla turystycznej. W sobotę i niedzielę było juś lepiej, co pozwoliło rozegrać do końca planowane dziewięć wyścigów.

Jak co roku towarzyszyły nam zaprzyjaźnione media tj. sponsor medialny PPJK redakcja Żagle pod przewodnictewm Jurka Klawińskiego, nasz kolega klubowy Czesław Kalinowski i dzięki uprzejmości Krzysztofa Siemieńskiego z portali Sailing.org.pl mamy też relację z naszych regat z „powietrza” – poniżej link.

http://sailing.org.pl/article/zeglarstwo-sportowe/puchar-polski-jachtow-kabinowych—gizycko-2016

Jak co roku w każdym dniu po wyścigach, uczestnicy regat integrowali się przy wspólnym grilowaniu zarówno w piątek jak i sobotę. Przy smacznych specjałach grilowych kierownika Ekomariny w piątek oraz kurczaka po giżycku w sobotę , odbyło się tradycyjne losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów regat. Podczas losowań imiennych , emocje nie były mniejsze niż podczas wyścigów na wodzie. 

We współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym  GWAREK w sobotę 20,08  w godz. 12-17 na terenie portu Ekomarina zorganizowano dla turystów i mieszkańców Giżycka odwiedzających w tym czasie port, Centrum Aktywnego Wypoczynku. Profesjonalni animatorzy z Gwarka zorganizowali strefę animacji, ściankę wspinaczkową , kulę”zorba’ , quizy itd.” Natomiast Grupa Prawna Togatus w sobotę i niedzielę udzielała  bezpłatnych porad prawnych dla wszystkich, którzy zgłosili sie do ich stoiska.

Rozpoczęcie i zakończenie oraz imprezy towarzyszące, poprowadzili Komandor KTŻ Szkwał Krzysztof Dziedzic oraz Kierownik Ekomariny Dariusz Klimaszewski. Wszystkie  załogi otrzymały dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo statuetki i puchary. Dodatkowo zwycięzcy we wszystkich klasach otrzymali akumulatory od Firmy ZAP Batteries oraz bony na usługi prawne w kwocie 3000zł od Grupy Prawnej Togatus. Drugie i trzecie miejsca osłodzono wspaniałymi sękaczami i słodyczami z firmy Mark- sękacze mazurskie. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników, ponownie rozlosowano atrakcyjne nagrody tj. GPS z echosondą wraz z silnikiem elektrycznym do łodzi od Parker Poland, łódkę wiosłową od firmy Janmor, duży bagażnik dachowy od firmy Opel Pindur, bony na usługi prawne wartości 3000zł od Grupy Prawnej Togatus, akumulatory od ZAP Batteries, zegarki Nautica z portalu Zegarkiżeglarskie.pl,. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał okolicznościowe koszulki i worki żeglarskie ufundowane przez Żaglownię T&J Sails Jarosław Wołowicz. Ogólnie pula nagród na XXIII MMPJK wynosiła około 50 tyś.zł.

Sponsorzy regat: Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Parker Poland, Grupa Prawna Togatus, Opel Pindur Giżycko, Janmor, ZAP Batteries, Trans-Żwir, Investa, Yacht Serwis Sygnowski, ZPH Mark – sękacze mazurskie, Nautica – portal zegarkiżeglarskie.pl, Żaglownia T&J Sails Jarosław Wołowicz, Tawerna Kajuta, Tawerna Marina, Tawerna Siwa Czapla, Auto-Handel-Usługi Ryszard Dębicki, PUH Żeglarz Ewa i Roman Kułdo, PPUH Akwen Piotr Gryka, Selwina i Jerzy Nowakowscy Camping Rydzewo, P.U.Finlex Andrzej Bera, Pakrom Giżycko, Hengst.

Sponsor medialny- miesięcznik Żagle.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w organizacji regat.

Zapraszamy za rok na XXIV MPJK- do zobaczenia !!!


Załączniki

wyniki_regat_MPJK_sympathy600.pdf
wyniki_regat_MPJK_T1.pdf
wyniki_regat_MPJK_T2.pdf
wyniki_regat_MPJK_T3.pdf
wyniki_regat_MPJK_tango.pdf