Augustów CUP – relacja

Regaty eliminacyjne z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych „Augustów Cup″ organizowane, jak co roku przez Oddział PTTK odbyły się w dniach 6-7.08.2016 na jeziorze Necko. Wystartowało łącznie 26 jachtów w 6 klasach: T1, T2, T3, Omega Sport, Omega Standard i Żagle 500.

Żeglarska atmosfera towarzyszyła uczestnikom już od piątku, a to za sprawą muzyki szantowej w wykonaniu zespołu „Mazurskie Trio”.

W sobotę odbyły się 4 wyścigi. Kierunek oraz siła wiatru dochodząca do 3 w skali Beauforta pozwoliła na ustawienie bojek w znacznej odległościach od siebie. Halsówka była długa, przez to rywalizacja była dynamiczna i ciekawa. W niedzielę rozegrano kolejne 3 wyścigi. Warunki pogodowe były bardzo trudne. Siła wiatru dochodziła do 6 w skali Beauforta.

Ekipa sędziowska w składzie: SG – Jarosław Bazylko, Jarosław Ossowski oraz Mirosława Wierzchowska przy dużym wsparciu członków Zarządu Oddziału PTTK pracowała bez zarzutu.

Dziękujemy Burmistrzowi Augustowa  – Wojciechowi Walulikowi za wsparcie finansowe
i ciepłe słowa wygłoszone w czasie zakończenia. Dziękujemy zawodnikom za rywalizację fair play i dobrą zabawę . Dziękujemy również :

  • Panu Tomaszowi Dobkowskiemu – właścicielowi stacji paliw INESS
  • Panu Jackowi Domańskiemu za pomoc przy organizacji regat
  • Firmie Wehikuł Podróży
  • Panu Andrzejowi Burkiewiczowi – Prezesowi Hotelu Warszawa
  • Panu Markowi Opolskiemu – prezesowi WOPR w Augustowie
  • właścicielom Tawerny Szekla.

Załączniki

Wyniki_Augustw_2.xls