Świetna frekwencja w Powidzu

Zaczęliśmy drugą dziesiątkę PPJK’i na Jeziorze Powidzkim

W dniach 28 – 29 czerwca 2014 r. po raz jedenasty na wodach Jeziora Powidzkiego rozegrano regaty z cyklu PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH. Była to jednocześnie 14ta edycja Regat „NA POWITANIE WAKACJI” o PUCHAR STAROSTY SŁUPECKIEGO. Frekwencja J super, przy pomostach na Hornie w Kosewie zacumowało 76!!! jachtów ze 191 żeglarzami na pokładach, gotowymi do regatowej walki w 11 klasach. 
W sobotę ok. 11.00 Starosta Słupecki – Mariusz Roga przywitał żeglarzy i dokonał uroczystego otwarcia regat.

Jeszcze ostatnie przygotowania, ustawienie trasy  i chwilę po dwunastej startuje pierwszy wyścig. Klasy: T1, T2, T3, Trias, Otwartopokładowe do 6m płyną po trasie: start-1-2-3-1-3-meta a Micro, Żagle 500, Omegi, Sigmy i Katamarany: start-1-3-1-3-meta. Wieje słabo 1-2B z południa z tendencją do parominutowych odkrętek na zachód i słabnięcia. Udaje się skończyć pierwszy wyścig i… flauta… Komisja sędziowska w składzie: Krzysztof Witczak, Przemysław Małyszka,  Aleksandra Matynia i Robert Eksner trzymają około godziny wszystkich na wodzie…nieciekawie już to wygląda… pojawiają pierwsze słabe podmuchyJ i rusza drugi wyścig. Wiatr jak na życzenie rośnie do dwójki, trójki, rozegranie jeszcze trzeciego wyścigu nie jest żadnym problemem i ok. siedemnastej wszyscy spływają do portu. Po pierwszym dniu regat tylko w Omedze klasycznej wyłonił się zdecydowany lider – Dariusz Górczyński z trzema zwycięstwami, w pozostałych klasach wszystko rozstrzygną niedzielne wyścigi. 
Podczas gdy na wodzie trwała zacięta walka, na plaży dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych prowadzonych przez p. Karolinę Wilczewską. Każde startujące dziecko otrzymało drobny upominek. 
Wieczorem dla wszystkich blues’owo-szantowo-tańcowoJ, właściwie dla każdego coś miłego dobrze wykonanego, zagrał „RHG Format” i grali aż do jutra, tak że rano piasek w oczach… a o 11.00 pierwszy niedzielny start.
Już od rana ładnie dmucha,  3-4B południe-południe-zachód, tak że trasa prawie w osi  jeziora i sędziowie mocno rozciągają trójkąt. Wyścigi będą dłuższe niż w sobotę, a szykuje się ciekawa walka i wiele rozstrzygnięć. 2 ostatnie wyścigi pokazały, jak wyrównana jest rywalizacja. Walczono do samego końca i mało kto mógł sobie odpuścić ostatni wyścig.
W ciągu dwóch dni regat rozegrano 5 wyścigów, wynik najsłabszego był odrzucany. W poszczególnych klasach zwyciężali:
T1 – Bartosz Piotrowski i Karol Krzyżanowski – „Piotrosiu” POL 1307                                       

(2*, 1, 1, 1, 1,), startowało 9 załóg.
T2 – Piotr Adamowicz, Zbigniew Czoczys i Adam Prokop – POL 9668                                         

(1, 4*, 3, 3, 1), startowało 11 załóg.
T3 – Mirosław Sztuba, Roman Dybek i Marek Dybek – „Black & White”                                  

(1, 3, 4*, 1, 3), startowało 7 załóg.

Żagle 500 – Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki – „Beretta” POL 7                                   

(3*, 2, 1, 1, 2), startowały 3 załogi.

Micro – Rafał Moszczyński, Dobiesław Budzianowski i Adam Piotrowski – „Wojownik” POL 125 (3*, 1, 1, 2, 1), startowało 7 załóg.
Omega Standard – Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki i Tomasz Knasiecki – Anetka „Awangarda” POL 13 (2, 3*, 1, 1, 2), startowało 9 załóg.
Omega Klasyczna – Dariusz Górczyński, Norbert Górczyński i Michał Radziński – „APP Auto Plast” (1*, 1, 1, 1, 1), startowało 9 załóg.
Sigma 600 Active – Norbert Nowacki i Marek Nowik – POL 11

(2*, 1, 2, 1, 1), startowało 6 załóg.
Otwartopokładowe do 6m – Jarosław Wachowiak, Marek Śmiglak – POL 5245

(2, 1, DNS*, 1, 1), startowały 4 załogi.

Trias – Paweł Brona, Anna Sabok-Rzepka i Małgorzata Brona – „Windsbrandt” POL 507       (3*, 2, 1, 1, 1), startowało 6 załóg.
Katamaran – Piotr Woźniak i Katarzyna Sawicka – POL 1012                                                           (1, 2, 1, 1, DNF*), startowały 4 załogi.

Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali bony o wartości 500 zł do realizacji w sklepie żeglarskim SZOPENERIA. Wszystkim uczestnikom regat wręczono pamiątkowe dyplomy a każda załoga wzięła udział w losowaniu nagród rzeczowych.
Puchar Starosty Słupeckiego zdobyła załoga jachtu „Piotrosiu”  Bartosz Piotrowski i Karol Krzyżanowski, która uzyskała najlepszy wynik punktowy wśród załóg startujących w klasach T wygrywając wszystkie liczone do klasyfikacji końcowej wyścigi.
Organizatorzy Regat „NA POWITANIE WAKACJI” o PUCHAR STAROSTY SŁUPECKIEGO, Starostwo Powiatowe w Słupcy i Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” mogli liczyć na wsparcie sponsorów: Szopeneria – super sklep żeglarski, Jacht – Market – żeglarska giełda ogłoszeń, Loco – systemy informatyczne, Henri Lloyd – producent odzieży żeglarskiej i livestylowej,  Yachticon – producent i dystrybutor chemii jachtowej,  Sea Line – producent wyrobów do napraw i konserwacji jachtów, Oficyna Wydawnicza „Alma-Press” , Konspol – produkcja i przetwórstwo kurczaka, Crewsaver – producent sprzętu ratunkowego i odzieży dla wodniaków, Agencja Ochrony ODYS, Słowińscy – producent okien i drzwi, Kliber – producent mebli metalowych, Galeria Ostrowski, Rosko – producent konstrukcji stalowych i biuro rachunkowe, Podłogi Bolechowo – producent podłóg drewnianych, Hotel MORAN w Ostrowie Starym nad Jeziorem Powidzkim.

W porcie podczas trwania regat Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska prowadziła akcję „Wspólnie przeciw białaczce” zbierając deklarację od potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy regatach: obsłudze biura regat pod kierownictwem p. Joanny Słowińskiej, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratowniczemu, Straży Pożarnej, Policji, obsłudze medycznej i bosmanowi z HORNU Jurkowi Górczyńskiemu z Załogą.
Zapraszamy za rok
Komandor Regat „Na Powitanie Wakacji” 2014
Jacek Smuszkiewicz

P.S. Napiszcie swoje uwagi o regatach.

 


Załączniki

Wyniki_KATAMARAN.rtf.txt
Wyniki_MICRO.rtf.txt
Wyniki_OMEGA_KLAS.rtf.txt
Wyniki_OMEGASTAND.rtf.txt
Wyniki_OTWARTADO6_1.rtf.txt
Wyniki_SIGMA_2.rtf.txt
Wyniki_T1_2.rtf.txt
Wyniki_T2_2.rtf.txt
Wyniki_T3_2.rtf.txt
Wyniki_TRIAS.rtf.txt
Wyniki_AGLE_500_1.rtf.txt