Volvo Gdynia Sailing Days – powrót PPJK

Pora podsumować udział PPJK w regatach Volvo Gdynia Sailing Days. W tym roku ponownie (po 10 latach) zdecydowaliśmy się na przystąpienie PPJK do regat VGSD.  Naszą decyzję poprzedziliśmy konsultacjami z zawodnikami, które wykazały że w środowisku jest duża akceptacja dla tej decyzji. Jednak już konkretne działania wykazały, że rzuciliśmy się na „głęboka wodę”.

Po pierwsze  ilość deklarujących start do ilości tych którzy rzeczywiście przyjechali była  2 do 1. I choć w porównaniu do innych klas amatorskich uczestniczących w VGSO byliśmy najliczniejsi – PPJK:10, Delphia: 5,  Korsarz: 7  – to pozostał pewien niedosyt. Z drugiej strony możliwe, że mieliśmy „szczęście „gdyż wprowadzenie przez gospodarzy (PZŻ) systemu rejestracji sportowej na regaty, która nie uwzględniała specyfiki klas amatorskich,  spowodowało duże utrudnienia w rejestracji. Tutaj dziękuję wszystkim, którzy z jednej strony pomagali, a z drugiej wykazali się cierpliwością. Także miejsc w porcie było akurat. Przy większej ilości jachtów mógłby być problem.

Na pewno ponowny nasz udział w VGSD będzie wymagał wyciągnięcia wniosków z tegorocznych działań i to po obu stronach.

Co do samych wyścigów, to zawodnicy trafili na wyjątkowo trudne warunki. Wiatr ok. 8 do 14 m/s. z kierunku  NE co na zatoce skutkuje wysoka i stromą falą. Tym niemniej wszyscy dzielnie wypłynęli na wody zatoki. Rezultaty w liczbach: 3 kolizje, 3 uszkodzone jarzma, 5 protestów – w tym jeden z par.69. Jak na dwa dni wyścigów to „bogato”

Wyniki w załączeniu. Uwaga podane wyniki są transpozycją wyników prowadzonych przez biuro VGSD w postaci zbiorczej dla całej grupy PPJK  https://events.pya.org.pl/events/volvo/2019/i/13

Puchar VGSD OPEN    Puchar VGSD T2.xlsx       Puchar VGSD T3