Toyota Hybrid CUP Płock – po raz pierwszy

W dniach 6/7.07.2019r po raz pierwszy w Płocku odbyły się Regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych pod nazwą TOYOTA HYBRID CUP. Większość jachtów pojawiło się na terenie gospodarza imprezy Klubu Żeglarskiego „MORKA” już w piątek (5.07.2019). Wszystko odbyło się zgodnie z harmonogramem zaplanowanym przez organizatorów: Klub Żeglarski „MORKA” i Płocki Okręgowy Związek Żeglarski.

wyniki Toyota Hybrid CUP Płock – open wyniki Toyota Hybrid CUP Płock – T1 wyniki Toyota Hybrid CUP Płock – T2 wyniki Toyota Hybrid CUP Płock – T3

W sobotę mimo słabego i umiarkowanego wiatru o zmiennych kierunkach rozegrano 5 wyścigów. Niedzielne wyścigi sprawdziły natomiast siłę i wytrzymałość jachtów (wiało 5 w skali Beauforta z kierunku zachodniego). W tych warunkach sprawnie odbyły się 4 wyścigi, co dało ogólną liczbę 9 wyścigów ( maksymalną jaką zaplanowano). Oddany w tym sezonie nowy port i nabrzeże mogli więc obejrzeć żeglarze z różnych stron Polski, którzy pojawili się w Płocku. W niedzielę o godzinie 15.00 podsumowano wysiłek żeglarzy wręczając im dyplomy, puchary i nagrody. Wszyscy  odjeżdżali w dobrych humorach i zapewniali, że wrócą za rok w powiększonej o swoich znajomych i kolegach liczbie. Wyrażamy więc nadzieję, że regaty znajdą się w corocznym kalendarzu stałych imprez na terenie Płocka.

Stanisław Siedlecki

Zdjęcia dostępne pod linkami:

http://pozz.pl/toyota-hybrid-cup-plock-2019-dzien-pierwszy/

http://pozz.pl/toyota-hybrid-cup-plock-2019-dzien-drugi/