Mistrzostwa Polski Klas T – wyniki

Mistrzostwa Polski klas T Wyspa Brzozowa – Morąg Cup rozegrano nad jeziorem Narie w dniach   20 – 23 sierpnia 2020 r. Na starcie stanęło 45 jednostek różnych klas z całej Polski. Zawodnicy przez trzy dni mierzyli się ze zmieniającymi się z minuty na minutę warunkami atmosferycznymi ,od flauty po deszcz i zmienny wiatr. W ciągu 3 dni  udało się rozegrać 6 wyścigów.

W piątek upał dał się we znaki żeglarzom, temperatura w cieniu plus 32 stopnie, wiatr wiał z prędkością w porywach do 15 km na godzinę, mimo słabego i zmiennego wiatru, udało się rozegrać dwa wyścigi. Po pierwszym dniu zmagań,wszyscy uczestnicy skierowali swoje jednostki pływające do bazy Morąskiego Klubu Żeglarskiego Keja w Bogaczewie. Mogli się tam posilić, odpocząć i posłuchać  muzyki żeglarskiej w wykonaniu  zespołu „Własny Port’.  W sobotę warunki atmosferyczne były znacznie lepsze. Rozegrano dwa wyścigi ,trzeci przerwała sędzia główna ze względu na niepokojący alert pogodowy. Tym razem padający deszcz skupił żeglarzy na przystani gdzie można było na spokojnie podsumować dwa dni zmagań i posłuchać szant w wykonaniu morąskiego zespołu „Kokpit”. W niedzielę pogoda znacznie się poprawiła, można było złapać wiatr w żagle. Rozegrano 2 ostatnie wyścigi. W uroczystości zakończenia regat i wręczenia pucharów, poza uczestnikami i mediami udział wziął vice – prezes PZŻ Jarosław Bazylko oraz Artur Wozniak Wyspa Brzozowa – sponsor tytularny. Patronat honorowy nad regatami objął Polski Związek Żeglarski. Organizatorem był Morąski Klub Żeglarski Keja a sponsorem tytularnym –  Wyspa Brzozowa.   Dodatkowo pamiątkowe statuetki otrzymali zwycięzcy pierwszego wyścigu niedzielnych regat w ramach VII memoriału Jacka Orlińskiego ufundowane przez Michała Orlińskiego (syna Jacka).

Sponsorzy: Firma Marszal, Jutrzenka Dobre Miasto,Zbigniew Kościukiewicz, Sklep Żeglarski Raksa,Żaglownia Vector Sails  Patronat medialny : TV Morag, Mazury24.eu, Grupa WM, Gazeta Morąska,Gazeta Olsztyńska, Portal Nowe Żagle Przyjaciele Imprezy : Stowarzyszenie PPJK, Radio Olsztyn ,Wspierał nas : Burmistrz Morąga Podziękowania: WOPR,POLICJA Morąg, PO Morąg,MDK Morąg, Członkowie Klubu MKŻ Keja

 VII memoriał Jacka Orlińskiego – wyniki:

T1 – OLI & DAD – Oliwia Feret, Tomasz Feret, Miron Bleja

T2 – ZALEWO – Piotr Matwiejczuk, Grzegorz Swat , Wojciech Soboloczyk

T3 – SEN 749 – Arkadiusz Sendlewski, Arkadiusz Spychalski,Krzysztof Nowak, Mirosława Wierzychowska

OPEN I – Nauticus Olsztyn 1 – J.Pszczółkowski, G.Gontarz,K.Pszczółkowski

OPEN II –  ARROW – D.Król  

OMEGA – IŁAWA SAILING – J.Jurczak, M.Kowalczyk, D.Szulc      

SLOW – BEZ POŚPIECHU – R.Skulimowski, B. Brzezińska, A. Składanek

Gratulujemy raz jeszcze !

Anna Brędowska        foto  Anna Brędowska                                                         

 

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_slow-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_omega-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_t2-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_t3-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_t1-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_open-ii-results

mistrzostwa-polski-jachtow-klas-t-wyspa-brzozowa-morag-cup-2020-2020_open-i-results