II Puchar Burmistrza Mielna – relacja i wyniki

W ubiegły weekend na jeziorze Jamno odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Mielna. Zawodnicy ścigali się w klasach: DZ, T3, T2 oraz Tsport. Za organizację odpowiadał Young Sail Event.

15-17 lipca po raz pierwszy pod szyldem „Young Sail Event” zorganizowane zostały Regaty o Puchar Burmistrza Mielna. Przyjechali do nas zawodnicy z całej Polski. Jak na pierwsze regaty organizowane dla Pucharu Polski Jachtów Kabinowych frekwencja dopisała.

W tym roku regaty zmieniły się w dużą, kilkudniową imprezę, która rozpoczęła się koncertem zespołu rockowego „4szmery”. Koncert odbył się w piątek w PRZYSTAŃ.KULTURA. Wszyscy świetnie się bawili przy rockowych kawałkach zespołu coverującego utwory legendarnego AC/DC.

Niestety pogoda w tym roku nie pozwoliła na wypełnienie wszystkich zaplanowanych aktywności z harmonogramu. Przez złe warunki atmosferyczne wyścigi zostały przeniesione na kolejny dzień, a Wielka Żeglarska Parada Jachtów na jeziorze Jamno została odwołana.

Koncert szantowy zespołu „Stara Kuźnia” odbył się w na PRZYSTAŃ.KULTURA – frekwencja była bardzo duża. Wszyscy świetnie bawili się w rytm szantowej muzyki, było mnóstwo tańców i świetnej zabawy.

W niedziele pogoda bardziej dopisała i udało się rozegrać 4 wyścigi. Wszystkie załogi zostały przyporządkowane do klas Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Oczywiście wygrali najlepsi. W klasyfikacji generalnej z największą ilością punktów wygrał Tomasz Kopytko na jachcie „5+”. W klasie DZ – Zbigniew Bobiński na jachcie „Korweta”. W klasie T3 wygrał Mirosław Sztuba na jachcie „Black & White”, 2 miejsce zajął Michał Marciniak na jachcie „Kruhy”, 3 miejsce zajął Mirosław Czech na jachcie „Tańcząca z Falami”. W klasie T2 zwyciężył Tomasz Kopytko na jachcie „5+”, 2 miejsce zajął Filip Kurczewski, 3 miejsce zajął Piotr Adamowicz na jachcie „Neoprofil”. W klasie Tsport wygrał Radosław Cierpiał na jachcie „Kleib”, 2 miejsce zajął Dominik Kasprzak na jachcie „Preste One”. Nagrodą główną regat był voucher do Medical SPA Unitral w Mielnie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i mamy nadzieję, że w kolejnej edycji pogoda dopisze i wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Partnerami regat byli: Gmina Mielno, Centrum Kultury w Mielnie, MZK Koszalin, Klub Żeglarski MUKŻ Bałtyk, Browar Van Pur, Medical SPA Unitral w Mielnie, PGK Koszali,n Dega, HKScan, Mec Koszalin, ZWK Koszalin, Bajgiel, Posard.