Finał PPJK 2010 – pełne wyniki, galerie

W dniach 3 – 5 września br. przystań żeglarska „Pod Omegą” gościła finalistów Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W Iławie ,na wodach Jezioraka ,najdłuższego jeziora w Polsce, 16 załóg ścigało się w regatach o tytuł najlepszego sternika sezonu. Do zawodów stanęli najwyżej notowani sternicy, którzy przez cały sezon brali udział w regatach eliminacyjnych na terenie całego kraju zdobywając punkty do rankingu. Czwartek i piątek były dniami rozgrywek i kwalifikowały 8 najlepszych załóg do ścisłego finału , który organizowany był już po raz 15, jednak po raz pierwszy w Iławie.

Tegoroczny finał odbył się na jachtach klasy Omega. Pierwszy dzień eliminacji został rozegrany pod zdecydowane dyktando Karola Górskiego, tuż za nim Ryszard Osmański, który po zaciętej walce wygrał z Piotrem Adamowiczem, jako czwarty do finału awansował Łukasz Dziewięcki. Piątkowa grupa eliminacyjna padła łupem Macieja Grodzkiego, jako drugi awansował Maciej Bufal, tuż za nim Jan Majko, na czwartym miejscu Piotr Bokota.

Po zaciętych pojedynkach eliminacyjnych wszyscy zawodnicy wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanej biesiadzie. Sobotni wieczór to piękny koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej idealnie wpasowujący się w klimat tawerny Stanisława Kasprzaka. W przerwie gość regat Waldemar Heflich wręczył blachę dla najlepszych regat roku ,która została przyznana regatom Augustów CUP.

Niedziela to walka o tytuł w ścisłym finale. Pierwszy wyścig nie wskazywał na to, że faworyci staną na podium, jednak od drugiego startu swój koncert rozpoczął Karol Górski, który pięciokrotnie przypłynął pierwszy, tym samym zdecydowanie wygrał zawody. Do szóstego wyścigu mocno tasowały się pozostałe pozycję regat do tego stopnia ,że różnica punktowa w 6 biegu była na tyle nieduża, że każdy mógł ubiegać się o drugie i trzecie miejsce. Najlepiej ta sztuka udała się Ryszardowi Osmańskiemu, który zaledwie jednym punktem wygrał z Maciejem Bufalem.

Finał po raz pierwszy w historii PPJK został zorganizowany w Iławie i zebrał opinie znakomicie przygotowanej imprezy wśród zawodników, przyjezdnych gości i organizatorów eliminacji cyklu ,którzy mieli okazję podsumować sezon PPJK i wyznaczyć plany na rok 2011.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan. Jacek Protas .Współgospodarzem regat ,był Burmistrz Miasta Iławy – Włodzimierz Ptasznik. Gospodarz regat: PHGT”Pod Omegą” Iława.

Regaty odbyły się dzięki wsparciu finansowym instytucji oraz firm : Urząd Marszałkowski Olsztyn, Urząd Miasta Iława ,Janmor Stocznia Jachtowa z Głowna ,Żaglownia T&J Wołowicz Giżycko, BAFESTO Sp.z oo Strykowie ,Warmińsko Mazurski OZŻ Olsztyn ,WEXPOL Jacek Lewandowski Warszawa.

Wsparcie medialnie: Gazeta Olsztyńska – Dział Iława, Echo Iławy ,Radio Olsztyn, Radio ESSKA Iława , Radio Planeta, Iława.

Karol Górski - Zwycięzca finału PPJK 2010W organizacji i prowadzeniu finału pomocną dłoń podali: Marcin Woźniak – przedstawiciel UM Olsztyn i Rady Miejskiej Iława ,Mieczysław Konarzewski Komandor cyklu PPJK ,Lila Kasprzak , Beata Furmanek, Ania Kasprzak – strona pobytowa ,gastronomiczna, wieczór integracyjny , Bartosz Furmanek, Przemysław Kasprzak – strona techniczna organizacji regat.

I miejsce – Karol Górski (klasa T3) – 9 punktów

II miejsce – Ryszard Osmański (klasa T2) – 25 punktów

III miejsce – Maciej Bufal (klasa Żagle500) – 26 punktów

Galeria finału 2010.


Załączniki

Wyniki Finał 2010 -dzień 1
Wyniki Finał 2010 -dzień 1
Wyniki Finał 2010 – ścisły finał