Cudowna pogoda w Augustowie

W miniony weekend (5-6.08.) Oddział PTTK w Augustowie po raz czwarty był organizatorem regat AUGUSTÓW CUP rozgrywanych w ramach eliminacji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Przy słonecznej i wietrznej   pogodzie   ścigało się   40 jachtów.   Regaty  rozgrywano w siedmu klasach: T1, T2, T3, Open, Omega Sport, Omega Standard i Optymist.

            AUGUSTÓW CUP to pierwsze tak duże regaty w sezonie, zatem najbardziej Organizatorów ucieszyła liczba zgłoszonych załóg. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Jezioro Necko może być świetnym akwenem regatowym. Warunki wietrzne dopisały. Pierszego dnia siła wiatru dochodziła do 5 w skali Bouforta. Zgodnie z założeniami, w sumie zotało rozegranych siedem wyścigów. Nad właściwym przebiegiem regat czuwał sędzia główny Jarosław Bazylko.

Ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w Marinie PTTK.   Zwycięzcą w klasie T1 został Andrzej Kęder ze Spójni Warszawa, w klasie T 2 – Piot Adamowicz z AKM Gdańsk, w klasie   T3 – Arkadiusz Sendlewski z Kartuzkiego Klubu Sportowego, zaś w klasie Open Jacek Sudnik reprezentujący firmę Horn Boats. Z kolei w rywalizacji w klasie Omaga Sport zwycięzcą został Adam Bronakowski z Balt – Yachtu, zaś w klasie Omega Standard główne trofeum zdobył Piotr Ossowski z UKS NORD przy Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie. Wśród najmłodszych żeglarzy rywalizujących w klasie Optymist bezkonkurencyjna była Maria Kisłowska. Najlepszym z augustowskiego klubu przy Zespole Placówek Młodziezowtych okazał sie Michał Sudnik, który zajął V miejsce.

Wiele emocji wśród uczestników wzbudziło losowanie cennych nagród, w tym sztabki złota ufundowanej przez firmę Goldenmark.

            Na zakończenie prezes Oddziału PTTK Agnieszka Ossowska podziękowała uczestnikom regat oraz firmom i osobowm, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo imprezę żeglarską tj.

Panu Wojciechowi Walulikowi – Burmistrzowi Augustowa

Michałowi Czarnieckiemu – przedstawicielowi Firmy Goldenmark

Kompanii Piwowarskiej

Panu Jackowi Domańskiemu

Tomaszowi Dobkowskiemu – właścicielowi Stacji Paliw Iness

Leszkowi Czajkowskiemu – właścicielowi Sklepu Metalowego w Augustowie

Zarządowi sklepów „Stokrotka”

Panu Januszowi Paderewskiemu

Panu Andrzejowi Burkiewiczowi Prezesowi Hotelu Warszawa.

Wojciechowi Piekarskiemu właścicielowi firmy ATRANS

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami w zakładce Wyniki.


Załączniki

wyniki_Augustw_CUP.xlsx