Chem Line Płock – relacja i wyniki

W pierwszy weekend lipca w płockiej Morce po raz czwarty odbył się Puchar Polski Jachtów Kabinowych, Chem -Line Cup Płock 2022 czyli ogólnopolska impreza żeglarska, odbywająca się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Sponsorem tytularnym zawodów była firma Chem- Line Płock

 

Regaty rozpoczęły się w sobotę 2 lipca, ale pierwsze jachty pojawiły się w porcie już w piątkowe popołudnie. Żeglarze, zarówno lokalni, jak i pochodzący z dalszych rejonów kraju, stanęli w szranki tuż po oficjalnym otwarciu regat o godzinie 10.00. Pogoda była wietrzna, a aura niezbyt gorąca, dlatego rywalizacja jachtów odbyła się w odpowiednich warunkach atmosferycznych, zapewniających nie tylko frajdę żeglarzom, ale także emocje zgromadzonym na brzegu kibicom. Po zakończonych zmaganiach sportowych na uczestników imprezy czekały smaczne potrawy z grilla i muzyka na żywo w wykonaniu zespołu szantowego Szczury Lądowe. Zabawa żeglarska trwała do późnych godzin wieczornych. W niedzielny poranek zawodnicy byli jednak zwarci i gotowi do kolejnego wyścigu na Wiśle. Pomimo jednak dobrych chęci, tego dnia regaty nie odbyły się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, czyli brak napędzającego żagle wiatru.

PPJK2022 wyniki

O godzinie 14.00 nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, zwieńczone wręczeniem pucharów i nagród oraz smacznym obiadem w pobliskiej restauracji Tawerna. Uczestnicy stanęli również do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia i w dobrych humorach odpłynęli z portu jachtowego. Wielu z nich już teraz zapowiedziało swój udział w kolejnej imprezie, wśród argumentów podając znakomitą rywalizację, świetną organizację i zachwycającą lokalizację. W tym miejscu wielkie podziękowanie dla naszego sponsora firmie Chem -Line, UM Płock, WOPR Płock Policji z posterunku wodnego  oraz dla  wszystkich osób przygotowujących nasze zawody. W załączeniu garść zdjęć.

Gazda Wiesław