Nautica 450 na Koronowo Cup i Dni Otwarte na Zalewie Zegrzyńskim

W miniony weekend zakończyliśmy regaty Koronowo Cup, które gościły w Rodzinnej Przystani Żeglarskiej „Tazbirowo”. Regaty te otrzymały w zeszłym roku nagrodę za najlepsze regaty z cyklu PPJK, co świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym. I nie zawiedliśmy się – na miejscu spotkaliśmy się z dużą gościnnością. 

Wśród Nautic pojawili się też członkowie nowo powstałej inicjatywy GREEN-UP Sailing Team. Teamu pływającego głównie na jachtach Nautica 450 i D-One. Team zapowiada wkrótce dużą niespodziankę, o której będzie informować wkrótce. Więcej o teamie http://greenupsailing.blogspot.com/

Na pierwszy dzień regat zaplanowano 4 wyścigi. Pierwszy wyścig rozpoczął się przy słabym wietrze i pełnym słońcu. Zakończeniem okazała się załoga POL 22 Artur Ćwikliński/Dariusz Ćwikliński – nowy „nabytek” klasy. Rodziny team – syn/ojciec zdominował wszystkie wyścigi kończąc dzień z dużą przewagą punktową. Cały dzień formy szukał Jarosław Wróblewski, który dobrze rozpoczął sezon zdobywając 3 miejsce w Berlinie. Tutaj po pierwszym dniu plasował się na 4 miejscu. Z dobrej strony pokazali się weterani klasy – Dorota Dajkowska (POL 20) i Jan Macherzyński (POL 12) zajmując 2 i 3 miejsce po pierwszym dniu.