Augustów CUP – relacja i wyniki

           Regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych AUGUSTÓW CUP 2018 przeszły już do historii. Można uznać, że była to kolejna, bardzo udana impreza zorganizowana przez augustowski Oddział PTTK. W sobotę (04.08) o godz. 10.00. otwarcia regat dokonała Agnieszka Ossowska – prezes Oddziału PTTK. Powitała 76 żeglarzy z 21 jachtów  życząc pomyślnych wiatrów i miłego pobytu w Augustowie. Pierwszego dnia warunki wietrzne nie zapowiadały  dynamicznej rywalizacji, a słońce i wysoka temperatura powietrza  sprawiały, że pobyt na wodzie był   męczący.

wyniki Augustów CUP 2018

Komisja sędziowska w składzie: Jarosław Bazylko – sędzia główny, Jarosław Ossowski  i Patryk Romanowski  procedurę startową do  pierwszego biegu rozpoczęła zgodnie z programem.  Przy  słabym i zmiennym wietrze rozegrano cztery wyścigi. Dzięki życzliwości Pana Marcina Malinowskiego  i firmy MONA dzień zakończyliśmy  rejsem na  katamaranach  po pięknych, augustowskich jeziorach. Następnie, jeszcze długo po północy zgromadzeni przy ognisku  zawodnicy omawiali  taktykę regatową  i śpiewali szanty.

Wyścigi w drugim dniu regat (05.08) odbyły się  przy dobrych warunkach wietrznych. Siła wiatru dochodziła do 5 stopni w skali Beauforta.  Rozegrano kolejne dwa wyścigi. Walka była bardzo zacięta.  Po godzinie 13.00 do brzegu  przybiły już wszystkie załogi a regatowa kuchnia wydawała smakowite  obiady. Komisja protestowa rozparzyła dwa protesty, które generalnie nie zmieniły końcowej kwalifikacji w klasie Omega.

Organizatorzy,  przy ogromnym współudziale  firm i osób,   solidnie przygotowywali się do zakończenia regat. Słowa podziękowania  skierowane zostały do:  Moniki i Jarosława Stawińskich   z firmy Boat Shop, Tomasza Dobkowskiego właściciela Stacji Paliw INEES, Leszka Czajkowskiego właściciela Sklepu Metalowego, Firmy Sea Line, Firmy S-Yacht, Wytwórni Wód  „AUGUSTOWIANKA”, Kompanii Piwowarskiej, firmy MONA,  Andrzeja Burkiewicza prezesa Hotelu WARSZAWA,   właścicielek Biura „Wehikuł Podróży”, Zarządu STOKROTKI,  augustowskiego WOPR oraz Jacka Domańskiego Macieja Cembora, Marka Rowińskiego, Janusza Paderewskiego.

Prezes Oddziału PTTK oraz  Monika i Jarosław Stawińscy  z firmy BOAT SHOP  uhonorowali wszystkich zawodników w poszczególnych klasach: T1, T2, T3, Omega i Optymist.  Wiele  pozytywnych emocji wzbudziło   losowanie  nagród, które w augustowskim Oddziale PTTK jest już  tradycją.  Na zakończenie Organizatorzy  podziękowali wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, zaś  współorganizatorom za sprawne przeprowadzenie regat.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:

T1Grzegorz Guzowski, Ewa Janicka, Gacek  Wichrowski
T2 Maciej Kalinowski, Sławomir Czapski, Rafał Komuda
T3 Arkadiusz Sendlewski, Sławomir Dunst, Krzysztof Nowak
Omega StandardPiotr Ossowski, Kuba Pomichter, Ewelina  Łapińska
Optymist–  Michał Sudnik