Silne wiatry na Krzywym

W dniu 19 lipca na jeziorze Ukiel ( Krzywe) w Olsztynie pojawiły się już pierwsze jachty biorące udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski Jachtów Kabinowych o Puchar Prezydenta Olsztyna. W dniach 20 – 21 lipca olsztyńska publiczność miała okazję podziwiać zmagania żeglarzy w sześciu klasach: T1, T2, T3, TR, Omega standard oraz niezwykle dostojnej klasie DZ. W sumie w regatach wystartowało 47 załóg.

Baza Sportów Wodnych „ Słoneczna Polana” w Olsztyn gościła uczestników regat na malowniczo położonym jeziorze Ukiel ( Krzywe). Sprzyjające warunki pogodowe ( wiatr 4-5 w skali Beauforta ) pozwoliły zgodnie z zapowiedziami przeprowadzić 7 wyścigów. Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny: Jarosław Bazylko oraz Mariusz Anaszewicz , Jacek Waszczuk oraz Piotr Wroński zaplanowała trasę prawoskrętną na pierwszym akwenie jeziora. Załogi zostały podzielona na 3 grupy startowe. W sobotę odbyło się 5 wyścigów a w niedzielę

2 wyścigi, przy jednoczesnym wydłużeniu trasy na 2 akweny położone za przesmykiem. W każdej z klas zawodnicy z pełnym zaangażowanie walczyli o jak najlepszy wynik.

Olsztyńskie załogi startujące w klasie Ω poza udziałem w PPJK były również klasyfikowane w IVedycji Żeglarskiego Pucharu Olsztyna organizowanej w ramach projektu Olsztyn Aktywnie, którego finał odbędzie się we wrześniu.

W ramach regat odbyły się również imprezy towarzyszące w piątek 19 lipca zagrał Wodny Patrol w sobotę zaś na żeglarskiej biesiadzie zaprezentował się olsztyński zespół KOMP, uczestnicy regat bawili się do rana.

W niedzielę popołudnie zwycięzcy zostali udekorowani medali, otrzymali również puchary i dyplomy z rąk Prezydenta Miasta Olsztyna który objął patronat nad tegoroczną edycją regat .Organizatorom ( Miasto Olsztyn, OSiR Olsztyn, Skysail) dzięki hojności sponsorów udało się nagrodzić sterników, wyłonionych w drodze losowania. W klasie T 1 na najwyższym stopniu podium stanęła załoga jachtu NIKITA, w T 2 zwycięzcą został jacht MIŁOMŁYN, w T 3 wygrał jacht ZALEWO, TR zwycięzcą został jacht prowadzony przez Tomasza Malewskiego; w klasie DZ na
I zakończył tego roczne regaty jacht „8 czortów”; a w klasie Ω wygrała jednostka prowadzona przez Arkadiusza Sendelwskiego.

Tegoroczną edycję można udać za bardzo udaną, dlatego też mamy nadzieje że za rok znów Puchar Polski Jachtów Kabinowych zawita do Olsztyna. Bardzo serdecznie dziękując sędziom oraz wszystkim zawodnikom zapraszamy do Olsztyna.