O Puchar Wrót Mazur

W miniony weekend 22 czerwca, po raz drugi we Wrotach Mazur odbyły się regaty eliminacyjne PPJK. Na starcie stawiło się 11 załóg sklasyfikowanych w trzech klasach; T2, T3 oraz Delphia 21. W T2 niezwyciężeni okazali się Piotr Adamowicz, Zbigniew Czoczys i Waldemar Najmowski na jachcie NEOPROFIL. Wygrali cztery z pięciu wyścigów i tym samym uplasowali się na najwyższym stopniu podium w swojej klasie. W T3 także bez niespodzianek. SANTANA z załogą w składzie; Jacek Samsel, Romuald Bokun i Robert Michalik aż 5 razy meldowała się na mecie przed rywalami. W klasie D 21 zwyciężył Przemysław Księżniak wraz z rodzinną załogą; Filip Księżniak, Anna Księżniak, Karolina Księżniak. W sobotę pomimo słabego wiatru udało się rozegrać 4 wyścigi. Po zmaganiach sportowych na zawodników czekała kolacja grillowa, koncert zespołu szantowego no i oczywiście zimne piwko. Z relacji naocznych świadków jedzenie było pyszne a zimne piwo zimne. Niestety w niedzielę pogoda nie była dla nas łaskawa i po rozegraniu jednego wyścigu musieliśmy uciekać przed burzą do portu. I nadszedł czas na klarowanie jachtów i przygotowania do zakończenia regat. Puchary zostały rozdane, zdjęcia zrobione i II regaty PPJK o Puchar Wrót Mazur uważam za zamknięte!