MPJK – zawiadomienie o regatach

Gościnne Giżycko zaprasza na XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w terminie 18-20.08.2017. Mistrzostwa posiadają współczynnik grade 1.2. , baza port Ekomarina Giżycko , natomiast wyścigi odbędą się na jeziorze Niegocin.

W tym roku XXIV MPJK rozgrywane są w klasach : T1, T2, T3, Tango, Open ( jachty kabinowe i otwartopokładowe), Żagle 500, Sympathy 600, a w towarzyszącej Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin w klasie Sigma Active i Albatros 430. Również pod nazwą Błękitnej Wstęga Jeziora Niegocin, po raz pierwszy w tym roku rozegrany zostanie w niedzielę 20.08.2017, wyścig w otwartej formule dla wszystkich jachtów uczestniczących w XXIV MPJK ( wyścig nie liczy się do punktacji w MPJK) oraz wszystkich chętnych załóg żeglarzy goszczących w Giżycku, co będzie wspaniałą okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i jachtu w porównaniu do uczestników MPJK. Po ubiegłorocznej nieobecności ( konflikt terminów regat) w tym roku znowu zagości Flota Korsarzy, również z przedstawicielami z Niemiec i Austrii. Korsarze będą walczyli w Regatach o łuskę Trzeciego Leszcza.

Na wszystkich zwycięzców w poszczególnych klasach i wyścigach ( Korsarskie Regaty o Łuskę Trzeciego Leszcz oraz Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin), czekają puchary, medale ufundowane przez firmę TRYUMF i dyplomy dla wszystkich załóg. Natomiast wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wylosować cenne nagrody ufundowane przez sponsorów XXIV MPJK, podczas imprez integracyjnych oraz główne nagrody podczas uroczystego zakończenia regat w niedzielę 20.08.2017.

Podczas trwania regat mamy również sporo atrakcji dla przebywających w naszym mieście turystów oraz mieszkańców Giżycka. We współpracy z Ośrodkiem Wypoczynkowym Gwarek w niedzielę 20.08 w godzinach 12-15 na terenie portu Ekomarina powstanie Aktywne Centrum Wypoczynku. Profesjonalni animatorzy z Gwarka przygotowali wiele atrakcji sprawdzających nasze umiejętności sportowe, a w quzie wiedzę o Giżycku i żeglarstwie. W tym roku również będziemy gościli prawników z Grupy Prawnej Togatus z Olsztyna, którzy w sobotę 19.08 na swoim stoisku będą udzielać bezpłatnie porad prawnych dla wszystkich chętnych przebywających w porcie Ekomarina.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w XXIV MPJK, zarówno na wodzie jak i lądzie – do zobaczenia.

W do pobrania:

– zawiadomienie

– zgłoszenie do regat

– program regat

Sponsorzy regat:

Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Janmor, Tryumf, Żaglownia T&J Sails J.Wołowicz, Mark- sękacze mazurskie, www.zegarkiżeglarskie.pl, Nautica, ZAP Batteries, Investa, Yacht Serwis Sygnowski, Grupa Prawna Togatus, O.W. Gwarek, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie, Elmatech, OTAF Adam Fabisiak, DAD, Tawerna Siwa Czapla, Tawerna Marina, Tawerna Kajuta, Tawerna Pod Czarnym Łabędziem, Finlex, P.U.H Żeglarz, KDPA Czesław Kalinowski, Ryszard Dębicki, Akwen, Za Sterem – szkoła jachtingu.


Załączniki

Zawiadomienie_o_regatach_XXIV_MPJK_2017_wersja_ost.doc