wtorek, 03 października 2017 08:20

Dwudziesty drugi finał PPJK

Autor:  Jarosław Bazylko

W ostatni dzień września i pierwszy października rozegrany został 22-gi finał PPJK. To jedyne regaty w cyklu organizowane bezpośrednio przez Zarząd stowarzyszenia. Są one podsumowaniem zmagań zawodników startujących w eliminacjach PPJK w sezonie 2017. Na starcie stanęło 13 najlepszych załóg. Portem regat był bardzo przyjazny żeglarzom ośrodek Michała Szatanka – Bocianie Gniazdo w Rynie. Wsparcia w organizacji finału udzieliły nam firmy SALAMANDER, AZet, oraz Michał Brzozowski (jacht Legenda T3) przywożąc produkty ze swojego gospodarstwa (jajka i sok jabłkowy). Naszym partnerem była akcja "Pływam bez promili" prowadzona przez Stowarzyszenie "Polskie Wódki". Nagrodą główna (do losowania) była łódź wiosłowa z firmy JANMOR. Zmagania na wodzie obserwowała i relacjonowała ekipa miesięcznika Żagle – Waldek Heflich i Jurek Klawiński.

Pogoda dopisała. Słońce, wiatr 5-8 m/s ze stałego kierunku. Pozwoliło to na rozegranie wszystkich (dwunastu ) przewidzianych wyścigów. Regaty sędziowane zgodnie z dodatkiem Q, prowadził Sędzia Główny Sebastian Wójcikowski wraz z Dankiem Goralskim. Statkiem KR dowodził Jarek Bazylko wsparty kolegami z Yacht Club Anwil z Włocławka.

Pierwszy dzień wyścigów zaznaczył się wyraźną dominację Arka Sendlewskiego. Zawodnik ten pływający w eliminacjach w klasie T3 na jachcie SEN 749 wygrał trzy z sześciu wyścigów i wyraźnie prowadził po pierwszym dniu regat. Początek drugiego dnia to przebudzenie Piotrka Adamowicza (jacht Neoprofil z klasy T2). Zapowiadała się ciekawa końcówka lecz tu znowu Arek wygrywając dwa razy pod rząd przypieczętował swoje zwycięstwo. Miejsce trzecie zajął Piotr Matwiejczuk – poprzednio dwukrotny zdobywca pucharu PPJK.

Ostateczne wyniki są następujące

 1. 1.Arkadiusz Sendlewski z załogą Przemek Kasprzakiem i Piotr Pałejko
 2. 2.Piotr Adamowicz z załogą Janusz Radomski i Zbigniew Czoczys
 3. 3.Piotr Matwiejczuk z załogą Piotr Olszewski i Grzegorz Swat
 4. 4.Tomasz Kopytko z załogą Michał Lis i Marcin Ostrowski
 5. 5.Mirek Sztuba z załogą Romanem Dybkiem i Markiem Dybkiem
 6. 6.Mirek Czech z załogą Jacek Smuszkiewicz i Mirka Wierzchowska
 7. 7.Radek Cierpiał z załogą Krystian Kędzierski i Bartosz Grześ
 8. 8.Michał Brzozowski z załogą Mikołaj Kmieć i Dobiesław Budzianowski
 9. 9.Andrzej Rygielski z załogą Piotr Malicki i Wojciech Brzoska
 10. 10.Marian Zieliński z załogą Łukasz Zieliński i Adam Kuciński
 11. 11.Bogdan Kalwasiński z załogą Paweł i Piotr Wojciechowski
 12. 12.Remigiusz Chłopocki z załogą Przemek Piechocki i Danuta Chłopocka
 13. 13.Adam Kopytko z załogą Magdalena Kopytko i Piotr Lis