Puchar Prezesa  Krośnieńskiego OZŻ, Puchar Soliny

 Puchar Prezesa  Krośnieńskiego OZŻ, Puchar Soliny

W dniach 9 i 10 czerwca  br. odbyły się regaty o „Puchar Prezesa Krośnieńskiego OZŻ”,będące jednocześnie eliminacją do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i Pucharu Soliny.     Do regat zgłosiły się 34 załogi jachtów, w tym 23 jachty kabinowe .Żeglarze rywalizowali w 5-ciu klasach : T-1, T-2, T-3, Skiff i Laser. W pierwszym dniu  9.VI.br start nastąpił o godz.12.30 , przy zmiennych warunkach wiatrowych  od  3 –  5 m/sek. z kierunku „E” często skręcającego na „N”.

Odbyły się 3 wyścigi , załogi powróciły do portu o godzinie18.15 .Gorący posiłek   przygotowany przez firmę cateringową smakował wybornie. O godzinie19-tej  sędzia główny Maciej Jędrusiak ogłosił wyniki regat o „Puchar Prezesa Krośnieńskiego OZŻ”. Żeglarze zajmujący trzy pierwsze miejsca w klasach, otrzymali z rąk  kpt. Janusza Jagody  –  puchary i dyplomy pamiątkowe.      Atrakcją wieczoru  był  występ zespołu szantowego „ CLANG” z Rzeszowa oraz DJ prowadzący muzykę taneczną.  Kulinarną niespodzianką był  pieczony baran. 

W drugim dniu, niedziela –  start do wyścigu odbył się o godz.11.40.   Zbliżająca się do okolic Polańczyka burza, spowodowała, że po jednym wyścigu o godz.12.50 zakończono regaty.

Oficjalne zakończenie regat z ogłoszeniem końcowych wyników odbyło się o godzinie

14-tej.    Zwycięzcom trzech pierwszych miejsc w każdej klasie, zostały wręczone statuetki przez Prezesa KOZŻ i członka Zarządu PPJK  Jerzego Stasiczaka.                                                 WYNIKI końcowe regat do PPJK 2018 i Pucharu Soliny:

klasaT-1   1/ Andrzej Kęder          – sternik              ASIA

Konrad Kruczek

2/  Łukasz Głowiński     – sternik              JESTER

Oliwia Głowińska

3/  Kazimierz Nowak     – sternik              HIRUNDO

Blanka Pietrzyk

Piotr Dębiec

 

klasa T-2  1/ Grzegorz Ginter        – sternik               SYRENKA

Katarzyna Ginter

Robert Pawlik

2/ Bogusław Sobowiec  – sternik            COMARCH OPTIMA

Wojciech Lisik

3/ Łukasz Rydzik          – sternik               PANGEA

Adam Bodnar

 

klasa T-3  1/ Michał Malinowski   – sternik            CURRENCY ON TIME

Tomasz Malinowski

Sławomir Wąsik , Rafał Kędra

2/ Wacław Skiba              – sternik             WAMOT

Andrzej Skiba

Maciej Skiba

3/  Michał Brzozowski     – sternik              LEGENDA Nr.1

Wojciech Moczkowski

Mikołaj Kmieć

 

klasa SKIFF  1/Mieszko Cieśla        – sternik               PRODENTAL 01

Kacper Chojnowski

2/ Łukasz Kałamarz   – sternik                 S H O T  16

Paweł Skowroński

3/ Agata Węgrzyniak  – sternik                 brak nazwy

Łukasz Torma

 

klasa LASER  1/ Kacper Kowalski                            Nr.1

2/ Łukasz Uruski                                Nr.3

3/Bartłomiej Drozd                            Nr.2

Bieszczadzcy  żeglarze z małymi przerwami, uczestniczą w regatach „Pucharu Polski Jachtów Kabinowych”. Rywalizacja  załóg z całej Polski w  tej prestiżowej imprezie uatrakcyjnia regaty i podnosi ich poziom sportowy.

Opracował: Kazimierz Grzebień

Zdjęcia :     Jerzy Stasiczak