Puchar Polski Jachtów Kabinowych

Jarosław Bazylko

Jarosław Bazylko

piątek, 24 listopada 2017 14:03

kalendarz PPJK 2018

WSTĘPNY PLAN KALENDARZA REGAT

Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2018

MIESIĄC

DATA

NAZWA REGAT

MIEJSCE I AKWEN

ORGANIZATOR

GRADE

MAJ

5 – 6

1.0

12 - 13

19-20

26-27

CZERWIEC

1-3

Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych ANWIL CUP

Zarzeczewo – Zalew Włocławski

Yacht Club Anwil

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1.1

9-10

Puchar Prezesa KOZŻ

Jezioro Solińskie

     1.0

16-17

Salamander CUP

Zarzeczewo – Zalew Włocławski

Yacht Club Anwil

Salamander

1,0

23-24

Regaty „Na Powitanie Wakacji”

o Puchar Starosty Słupeckiego

Kosewo - Jezioro Powidzkie

„Z Wiatrem i pod Wiatr”

1.0

LIPIEC

30.06-1.05

7-8

 

14-15

Marszal Cup Morąg

Jezioro Narie

MKZ Keja

1.0

21-22

28-29

Regaty Jakubowe

Jez. Durowskie

Klub Żeglarski Neptun

SIERPIEŃ

4-5

Augustów CUP

Augustów - Jezioro Necko

PTTK Augustów

1.0

11-12

17-19

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Jachtów Kabinowych

Memoriał Jacka Orlińskiego

Jezioro Niegocin

KTŻ Szkwał, Ekomarina Giżycko

1.2

25-26

„O Żeglarski Puchar Iławy”

Iława – Jezioro Jeziorak

PHGT Pod Omegą, Iława

1.0

Wrzesień

FINAŁ

 

środa, 15 listopada 2017 10:57

PPJK na targach w Łodzi

Zapraszam wszystkich sympatyków PPJK do odwiedzenia naszego stoiska na targach BoatShow w Łodzi. W tym roku - po raz pierwszy - mamy dla was koszulki polo z logo PPJK.

W sobotę (18 listopada) o 11.30 wręczymy na scenie nagrodę "Przyjaznego Kubryka".  Jest to nagrodda przyznawana organizatorom eliminacji przez uczestników regat.


piątek, 27 października 2017 10:59

Konkurs fotorgaficzny PPJK

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO PPJK 2017

§ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu jest Karolina Nowicka wraz z zarządem PPJK.

2. Dostarczenie zdjęć na konkurs oznacza akceptację jego warunków wyrażonych w niniejszym regulaminie, w szczególności zapisów § 3 pkt 3.

§ 2. ZASADY KONKURSU

1. Czas zgłaszania zdjęć: od 01 listopada 2017r. do 31 grudnia 2017r.

2. Do konkursu przystąpią zdjęcia wytypowane przez wszystkich 10 organizatorów regat PPJK. Każdy z organizatorów może zgłosić do konkursu maksymalnie 10 zdjęć (wybranych spośród galerii zdjęć wykonanej w miejscu, w którym organizował regaty PPJK w sezonie 2017 lub/i dostarczonych przez uczestników regat).

3. Każda osoba może również zgłosić do konkursu swoje autorskie zdjęcie, przekazując je organizatorowi regat, podczas których to zdjęcie zostało wykonane (na zasadach objętych niniejszym regulaminem).

4. Zdjęcia należy dostarczać (zgłaszać do konkursu) w formie elektronicznej na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5. Celem konkursu jest:

a) promowanie żeglarstwa,

b) podtrzymanie współpracy i kontaktów w środowisku żeglarskim,

c) uhonorowanie pracy autorów/fotografów relacjonujących regaty PPJK,

d) wyłonienie fotografii z najlepszym ujęciem, wykonanej podczas wyścigów regatowych PPJK.

§ 3. WYMOGI TECHNICZNE I FORMALNE

1. Zdjęcia zgłaszane do konkursu powinny spełniać następujące wymogi:

a) zdjęcie musi być w formacie jpg,

b) rozmiar jednego pliku nie może przekroczyć pojemność 5 MB (lub 12 MPixels),

c) nazwa pliku powinna zawierać: Miejsce, Datę, Organizatora regat, Imię & Nazwisko autora zdjęcia.

2. Przystępując do konkursu organizator regat oświadcza, iż:

a) posiada pełnię praw autorskich do zgłaszanych fotografii oraz posiada zgodę osób biorących udział przy jej powstawaniu (będących na zdjęciu) na publikacje ich wizerunku – przejmuje na siebie odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich, które mogłyby zostać skierowane do organizatorów konkursu,

b) dla zgłoszonych fotografii przenosi nieodpłatnie autorskie prawa majątkowe na rzecz organizatora konkursu bez ograniczeń czasowych i terytorialnych, na polach ekspozycji w szczególności wskazanych w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631) – w celu wystawiania, publikacji, rozpowszechniania i udostępniania we wszystkich materiałach informacyjnych, promocyjnych i reklamowych organizatora konkursu, bez względu na sposób ich zwielokrotniania i wprowadzania do obrotu,

c) nadesłane zdjęcia nigdy nie brały udziału w innym konkursie fotograficznym,

d) wyraża zgodę na przetwarzanie i udostępnianie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r poz. 2135) – w zakresie związanym z konkursem i ekspozycją prac zgłoszonych do konkursu.

 

§ 4. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 2 m-cy, licząc od ostatniego dnia na nadsyłanie zdjęć.

2. Oceną i metodą wyłonienia 3 najlepszych zdjęć będzie uzyskanie jak największej ilości polubieni/głosów pod zdjęciem na profilu facebooka PPJK, gdzie ogłoszony jest konkurs (głosować może każdy, niezależenie od tego czy jest związany czynnie z żeglarstwem w PPJK).

3. Spośród opublikowanych na profilu facebooka PPJK galerii zdjęć, użytkownicy wytypują 3 najlepsze zdjęcia z największą ilością polubień pod każdym ze zdjęć: I, II, i III miejsce. Organizator zastrzega sobie prawo przyznania ex aequo danego miejsca, więcej niż jednemu zdjęciu (w przypadku tej samej liczby głosów/polubień) oraz do wyróżnienia większej liczby zdjęć na zasadach określonych regulaminem.

4. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi na stronie internetowej PPJK, na profilu facebooka PPJK oraz magazynu „Żagle”. Finaliści konkursu (autorzy/fotografowie) zostaną poinformowani na w/w stronach (oraz bezpośrednio przez organizatorów regat typujących zdjęcia do konkursu).

5. Autor zdjęcia, które zajmie pierwsze miejsce jako finalista otrzyma w nagrodę od PPJK - szczególne wyróżnienie w postaci nagrody/statuetki za najlepsze zdjęcie regat PPJK 2017.

6. Zwycięskie 3 zdjęcia zostaną opublikowane na łamach magazynu „Żagle”     (z zastrzeżeniem § 4 pkt 3), nagradzając w ten sposób żeglarzy za ich aktywne uczestnictwo w regatach PPJK. Autorzy 3 zwycięskich zdjęć otrzymają prenumeratę magazynu „Żagle”.

7. Organizator przewiduję także nagrody rzeczowe od PPJK (z zastrzeżeniem możliwości wyróżnienia większej ilości zdjęć także w formie rzeczowej).

       Sponsorami i fundatorami nagród są: PPJK oraz Magazyn


wtorek, 17 października 2017 17:53

Zakończenie sezonu PPJK - nagrody

Szanowni uczestnicy, organizatorzy i sympatycy PPJK

Niniejszym zawiadamiamy, że

  1. Wręczenie nagrody „Przyjaznego Kubryka” podczas Boat Show w sobotę 18-stego listopada o 15.20 na scenie głównej targów. Laureatem nagrody przyznanej przez uczestników regat został MKZ Keja z Moraga
  2. Nagródy dla zwycięzców klas PPJK (trzy pierwsze miejsca w klasach T1, T2 T3 i Open) odbędzie się podczas Gali PZŻ w dniu 30 listopada o godz. 14.00 w gmachu PKOL w Warszawie. Zapraszamy kompletne załogi. Obowiązują stroje: sportowe z logo załogi / sponsora lub granatowa marynarka i jasne spodnie. Niezależnie od stroju obowiązuje czapka PPJK. Jak ktoś nie ma, to proszę zgłosić się na miejscu do kogoś z Zarządu.

Dla tych co nie syci wrażeń regatowych okazja do jeszcze kilku wyścigów. Tradycyjnie od 40 lat  Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego. Zapraszamy
wtorek, 03 października 2017 08:20

Dwudziesty drugi finał PPJK

W ostatni dzień września i pierwszy października rozegrany został 22-gi finał PPJK. To jedyne regaty w cyklu organizowane bezpośrednio przez Zarząd stowarzyszenia. Są one podsumowaniem zmagań zawodników startujących w eliminacjach PPJK w sezonie 2017. Na starcie stanęło 13 najlepszych załóg. Portem regat był bardzo przyjazny żeglarzom ośrodek Michała Szatanka – Bocianie Gniazdo w Rynie. Wsparcia w organizacji finału udzieliły nam firmy SALAMANDER, AZet, oraz Michał Brzozowski (jacht Legenda T3) przywożąc produkty ze swojego gospodarstwa (jajka i sok jabłkowy). Naszym partnerem była akcja "Pływam bez promili" prowadzona przez Stowarzyszenie "Polskie Wódki". Nagrodą główna (do losowania) była łódź wiosłowa z firmy JANMOR. Zmagania na wodzie obserwowała i relacjonowała ekipa miesięcznika Żagle – Waldek Heflich i Jurek Klawiński.

środa, 06 września 2017 11:00

Dodatkowe informacje dla finalistów

Zawodnicy i osoby towarzyszące mogą wykupić zakwaterowanie oraz wyżywienie w ośrodku gospodarza regat w cenie: nocle 40 pln za noc od osoby i całodzienne wyżywienie w cenie 38 pln od osoby. Telefon kontaktowy na stronie http://pensjonat.szatanek.pl/

Jak co roku  o tej porze zakończyliśmy etap eliminacji do finału PPJK. Rozegramy go tak jak w roku poprzednim  w Bocianim Gnieździe w Rynie w dniach 30 wrzesnia do 1 października. Naszym gospodarzem znów będzie wyjątkowo gościnny Michał Szatanek. Oto lista zawodników którzy uzyskali prawo startu w finale PPJK 2017. Zakwalifikowanych zawodników proszę o potwierdzenie udziału do dnia 10 września. W załączeniu regulamin finału.

Piotr Adamowicz             T2

Radosław Cierpiał           T2

Tomasz Kopytko              T2

Łukasz Pater                      T2

Piotr Matwiejczuk          T2

Mirek Sztuba                    T3

Arek Sendlewski             T3

Michał Brzozowski          T3

Mirek Czech                      T3

Bogdan Kalwasiński        OPEN

Andrzej Kęder                  T1

Andrzej Rygielski             T1

Remigiusz Chłopocki       T1

Marian Zieliński               T1

Robert Sobociński           Open

Adam Kopytko                 T1


piątek, 25 sierpnia 2017 17:21

Zyga Perlicki odszedł na wieczną wachtę

Thumbnail imageŻegnamy przyjaciela i nauczyciela PPJK. Zaczął współpracę z PPJK w roku 1998 i był z nami 10 lat. Uczył na sportowej walki i zasad dobrego współzawodnictwa. Dzięki niemu PPJK jako pierwsze w Polsce wprowadziło typu match racing.Tegoroczny medal PPJK będzie wybity z jego wizerunkiem. Zdążył dać nam na to zgodę, niestety nie zdążymy już mu go wręczyć. Żegnaj przyjacielu.

czwartek, 17 sierpnia 2017 16:04

Komunikat Komisji Technicznej - FOCUS 680

Działając na podstawie pkt 1.5 części pierwszej Przepisów Klas T, Komisja Techniczna PPJK po przeanalizowaniu danych od producenta i potwierdzeniu wykonania osprzętu do produkcji seryjnej, zwalnia jacht FOCUS 680 na okres do końca roku 2017 z karnej poprawki za brak seryjności.

W imieniu KT - JurekPiesniewski i Jarek Bazylko

Strona 1 z 24
  • SailBookwiatrportalZeglarskiboatshowazet-2016wiatr_i_wodadas-yacht-centertawerna-skipperow-2016sailing-org-pl