Eliminacje w Morągu odwołane

Zarząd Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Stowarzyszenie z przykrością informuje, że regaty eliminacyjne w Morągu muszą zostać odwołane. Niestety przedłużający się remont i rozbudowa portu uniemożliwiają przeprowadzenie regat. Mamy nadzieję, że za rok o tej samej porze będziemy mogli się tam ścigać i bawić oglądając piękny nowy port.

Salamander CUP – zawiadomienie o regatach

Zalew Włocławski jest tak wspaniałym miejscem do regat, że wato być tam więcej niż raz. Dlatego zapraszamy ponownie do  mariny Zarzeczewo. Tym razem gospodarzem będzie firma Windows & Doors System. Firma od kilku lat aktywnie wspiera nas w PPJK. Jest organizatorem regat i sponsorem finału. Podziękujmy jej za to dużą frekwencją. Zapraszamy.

SALAMANDER CUP 2018_Zawiadomienie_2

 

Zaczynamy PPJK roku 2018 – DMPJK zawiadomienie o regatach

Jak co roku od 22 lat zaczynamy cykl regat PPJK.  W tym roku po raz 23 będziemy gościć na różnych akwenach od Soliny do jez. Narie i od jez. Powidz do jez. Necko.  Nie zabraknie znanych i lubianych regat w Giżycku, Iławie czy Włocławku. Po krótkiej przerwie wracają regaty w Wągrowcu.

Pierwsze regaty z cyklu to Długodystansowe Mistrzostwa Polski klas T we Włocławku w gościnnym Yacht Clubie Anwil. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem regat.

 

DMPJK ANWIL CUP 2018_Zawiadomienie

 

PPJK 2018 – zawiadomienie o regatach

Zawiadomienie o cyklu regat

Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2018

 1. INFORMACJE OGÓLNE

Regaty o Puchar Polski Jachtów Kabinowych (PPJK) to cykliczne regaty jachtów żaglowych składające się
z regat eliminacyjnych i finału. Głównymi celami regat PPJK są:

  • integrowanie środowiska żeglarskiego w Polsce, poprzez rozgrywanie cyklu regat według jednolitych zasad organizacyjnych i przepisów pomiarowych;
  • wyłonienie najlepszych sterników w sezonie w klasach (cykl regat eliminacyjnych);
  • wyłonienie najlepszego sternika w sezonie (regaty finałowe).

W roku 2018 będzie rozegrana XXIII-sza edycja PPJK. Dotychczasowymi zdobywcami Pucharu Polski Jachtów Kabinowych:

zawiadomienie PPJK 2018

Czytaj dalejPPJK 2018 – zawiadomienie o regatach

FINAŁ Konkursu Fotograficznego PPJK 2017

Mamy zwycięzców I edycji Konkursu Fotograficznego sezonu 2017! Finałowe zdjęcia zostały wyłonione wraz z dniem regulaminowego rozstrzygnięcia konkursu tj. 28.02.2018r., spośród 48 zdjęć nadesłanych przez organizatorów. Nagrodą główną jest publikacja zwycięskich fotografii w majowym wydaniu Magazynu Żagle oraz uhonorowanie zwycięzców finałową statuetką, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi podczas 30. Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA, odbywających się w Warszawie w Centrum EXPO XXI w dniu 10.03.2018r.